• Deň vody

• Dňa 22.03. 2024 sme si pripomenuli významný deň  - Deň vody. Naučili sme sa o dôležitosti vody nielen pre človeka, ale aj pre rastliny, živočíchy... Zoznámili sme sa s dažďovou kvapkou, ktorá putovala svetom a hravou formou vysvetlila kolobeh vody. Realizovali sme aj pokusy s vodou, kde sme vytvárali kvapky.

• OZNAMY

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

Materská škola počas veľkonočných prázdnin 28.3 - 02.04. 2024 bude otvorená pre prihlásené deti.

Prihlásenie je záväzné, zo stravy sa nedá odhlásiť!

Odhlásené deti sú odhlásené aj zo stravy.

Utorok 02.04. budú spojené triedy - v triede Lienok.

LETNÁ ŠKOLA

Naša MŠ bude mať otvorenú letnú školu v mesiaci JÚL - od 01.07- - 31.07. 2024.

Minimálny počet detí na uskutočnenie prevádzky MŠ je 10 detí.

Zapisuje sa na leto v mesiaci apríl.

ZÁPIS DO ZŠ

Zápis do ZŠ sa uskutoční v termíne od 03.04 do 05.04. 2024.

ZÁPIS DO MŠ

Zápis do MŠ sa uskutoční v termíne od 14.05. do 16. 05. 2024 (vrátane).

riaditeľstvo

• Medzinárodný deň lesov

• Dňa 21.03. 2024 sme sa v triede Lienok a Motýlikov rozprávali o tomto významnom dni. V triede Lienok separovali rôzny odpad, naučili sa, aké farby košov poznáme, a čo do nich patrí. Pochopili, ako separovať odpad, a tak chrániť les, prírodu a planétu. V triede Motýlikov recyklovali papier, ktorý sa opäť môže využiť. Takto zistili, ako chránime stromy.

• Malí záhradníci

• Dňa 19.03. 2024 sme mali plné ruky práce. V tento deň sme sa premenili na záhradníkov a sadili sme rôzne semienka. Zážitkovým učením sme sa naučili, ako sa sadia semienka, spoznali sme rôzne druhy rastlín, tiež prečo je dôležité rastlinky polievať. Tešíme sa aj, ako sa o semienka budeme starať a polievať ich a za odmenu uvidíme ako rastú.

• Divadlo - Mravec Gregor

• Dňa 11.03. 2024 sme sa premiestnili do čarovného lesa, kde na nás čakal zvedavý mravec Gregor a jeho kamaráti. Spolu s Gregorom sme spoznali, čo sa skrýva v tajomnej krabici, ako pracujú usilovné mravčeky, a tiež sme zistili, že aj keď sa vyberieme šírim svetom, doma je nám najlepšie.

• Návšteva z knižnice

• Dňa 04.03. 2024 k nám zavítala návšteva z knižnice. Pani knihovníčka nám čítala Dobšinského rozprávky. Deti so zatajeným dychom počúvali rozprávku o zvieratkách, zahrali si malé divadielko, rozvíjali prosociálne správanie, spoznali drotárske a hrnčiarske remeslo.

• Divadelné predstavenie - Tri prasiatka

• Dňa 28.02 2024 k nám zavítalo Divadlo zo šuflíka, ktoré nám rozprávalo o Troch veselých prasiatkach. Spolu sme si zaspievali, spoznali sme tri prasiatka, ktoré sa zobrali do sveta a cestou - necestou hľadali šťastie v šírom svete.

• Veselý karneval

• Dňa 07.2. 2024 bolo v materskej škole veselo. Deti si dávno predtým medzi sebou pošuškávali, čím budú na karnevale. Doniesli si masky, preobliekli sa  a razom sa zmenili na rozprávkové postavičky: krásne princezné, udatných bojovníkov, veselé zvieratká a majstrov rôznych profesií.V triedach sa deti zabávali, tancovali, spievali a súťažili. O zábavu sa nám postarala aj hudobná skupina Nobo. Deti si z karnevalu domov odnesú veľa zážitkov a pekné odmeny – veselé diplomy, medaile a malú sladkosť.

• Starostlivosť o vtáčiky

• Celý mesiac sa nesie v znamení starostlivosti o vtáčiky. Nielenže sme pripravovali potravu pre vtáčiky, ale sme si vyrobili aj jednoduché kŕmitká, dozvedeli sme sa, ktoré vtáčiky neodlietajú do teplých krajín, tiež to, ako sa staráme o rôzne lesné zvieratká.

• Divadelné predstavenie - Vesmír

• Naša Zem je guľatá...takto sme si spievali dňa 09.01. 2024, kedy sme sa zúčastnili na divadelnom predstavení NOBO o vesmíre. Dozvedeli sme sa, koľko planét poznáme, kto je kozmonaut, aký zvuk má vesmír a veľa ďalších zaujímavostí. Okrem toho sme si zaspievali a zatancovali.

• ZMENA ŠKOLNÉHO OD 01.01. 2024

• Vážení rodičia, od 01.01. 2024 sa mení mesačný príspevok na prevádzku podľa VZN č. 18/2023 § 2, ods.2. Zmena nadobúda účinnosť od 01.01. 2024, a to: 35 eur trvalým príkazom na prijímový účet MŠ SK35 5600 0000 0003 3037 9033 do 10. dňa v mesiaci. Do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa.

• Pečenie a zdobenie medovníčkov

• V tento deň, 12.12 2023 po chodbách rozvoniavali sladké medovníčky, ktoré sme si s deťmi upiekli. Cesto sme si rozvaľkali, povykrajovali rôzne tvary a šup do pece! Deti si tiež doniesli medovníčky, ktoré pripravili doma a všetky sme ich krásne vyzdobili. Pri práci sme si spievali krásne vianočné pesničky a koledy.

• Mikuláš

• Aj tento rok deti s napätím očakávali, či ich navštívi Mikuláš. Dňa 6.12. 2023 zazvonil zvonček a Mikuláš so svojím pomocníkom prišiel medzi nás. Spolu s deťmi sme si zaspievali, zatancovali a deti mali pripravené krásne básničky pre Mikuláša. Ten im za odmenu doniesol balíčky plné prekvapení.

• Oznam pre rodičov

• Oznamujeme rodičom, že počas vianočných  prázdnin bude prevádzka MŠ prerušená.

Od 27.12.2023 do 5.1.2024. Nástup do MŠ bude 8.1.2024

Riaditeľstvo MŠ