• 2% z daní

Zdravím,

mnohým sa veci okolo darovania 2% daní zdajú zložité, preto je tu vypracovaný postup pre uľahčenie.

Ak ste zamestnanec je potrebné zamestnávateľa požiadať, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane a následne podpísať pripojené tlačivo Vyhlásenie, ktoré spolu s potvrdením je potrebné doručiť do 30.04.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Niektorí zamestnávatelia to zrealizujú aj za zamestnancov, ale nie je to ich povinnosť. Ak nemáte tú možnosť, môžete nás kontaktovať a zabezpečíme doručenie na daňový úrad.

Ľudia, ale aj firmy na Slovensku, môžu každoročne poukázať určité percento zo svojej zaplatenej dane z príjmov v prospech neziskových mimovládnych organizácií na realizáciu verejnoprospešných aktivít. Nie je to platenie niečoho navyše, ale z toho, čo ste zaplatili minulý rok daň z príjmov štátu, alebo z čoho platíte tento rok za rok 2021 daň z príjmov môžete darovať %. Vy platíte celú daň daňovému úradu, ktorý následne zasiela vami poukázané % prijímateľovi.
        Prostredníctvom 2 % dane tento rok by sme chceli využiť na realizáciu podujatí, kúpu vecí pre zlepšenie prostredia škôlky a samozrejme podrobný prehľad príjmov a výdavkov zverejníme.

Časové lehoty ku poukázaniu 2% z dane 2021:
        • do 15. februára 2022 - doručenie žiadosti zamestnanca zamestnávateľovi o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a vyhotovenia Potvrdenia o zaplatení dane,
        • do 31. marca 2022 - podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzických osôb), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania,
        • do 30. apríla 2022 - zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane na Daňový úrad podľa svojho bydliska) - môžete nás kontaktovať a zabezpečíme doručenie na príslušný daňový úrad.

Pridávame krátky návod ako postupovať, ak sa rozhodnete podporiť aktivity:

Poukázanie 2 percent

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Ak nemáte možnosť vytlačiť Vyhlásenie môžete nám napísať a Vám ho doručíme .

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí ste sa rozhodli touto formou podporiť činnosť nášho občianskeho združenia. Ak by ste mali akúkoľvek otázku ešte ohľadom postupu darovania % dane, využitia alebo čokoľvek Vám napadne, ak budeme vedieť, radi odpovieme.

Občianske združenie Škôlkari