• Sokoliari.

• Dňa 26.5.2023 sme privítali v našej materskej škole Sokoliarov. Zoznámili nás s rôznymi druhmi vtákov, spôsobom ich života. Jednotlivé druhy vtákov mali deti možnosť vidieť aj sa s nimi oboznámiť aj priamo. Ukázali nám ako vedia lietať a poslúchhať . Nakoniec sme si ich mohli aj pohladkať. Deti boli z akcie nadšené .

• Cesta mlieka.

• V treťom májovom týždni sme spoločne plnili jednotlivé úlohy z projektu Cesta mlieka. Dňa 16. 5. sme si pripomenuli Svetový deň mlieka. Prostredníctvom aktivít a prezentácii deti tískavali poznatky o spracuvávaní mlieka, výrobe mliečnych výrobkov.  Vyzdvihli sme si dôležitosť prijímania mliečnych výrobkov pre naše zdravie. Uskutočnili sme kvíz, v ktorom si deti upevnili poznatky. Ochutnávali sme mlieko, mliečne nátierky a jogurty.
          • Deň matiek

• Dňa 16.5.2023 sa uskutočnila besiedka, na korej si deti uctili svoje mamičky a babičky programom zostaveným z piesní, básní a tančekov. Na záver svoje mamičky potešili zhotoveným darčekom a pozdravom

• Bábkové divadlo Lienka -Zakliata princezná

• Dńa 15.5. k nám zavítalo marionetové bábkové divadlo. Príbeh, ktorý  si deti s nadšením pozreli bol inšpirovaný rozprávkou o Šípkovej Ruženke. Deti ocenili rozprávku veľkým potleskom. Mali možnosť pozrieť si bábky Marionety zblízka. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.