• Poslanie a úlohy

• Poslaním OZ Škôlkari je spolupracovať s vedením školy a jej pedagogickým zborom:

• pri výchove a vzdelávaní detí v súlade edukačným plánom školy
        • pri ochrane práv detí v zmysle Deklarácie práv dieťaťa (UNESCO)
        • pri presadzovaní výchovného záujmu rodičov ( zákonných zástupcov) detí

OZ Škôlkari zhromažďuje a rieši námety, pripomienky a požiadavky rodičov, týkajúce sa výchovy a vzdelávania detí, zabezpečovania tohto procesu a vzťahov, v ktorých sa uskutočňuje.

Členovia výboru Občianskeho združenia rokujú s riaditeľkou školy, učiteľkami a ostatnými pracovníkmi školy  s vedomím spoločnej zodpovednosti za výchovu detí a na základe vzájomného partnerského vzťahu.

OZ Škôlkari vytvára účelové skupiny rodičov, ktoré pomáhajú pri zabezpečovaní kultúrnych, športových  a iných záujmových podujatí podľa ich špecifického obsahu a zamerania, alebo ich zriaďuje na riešenie osobitných problémov.

Výbor OZ Škôlkari rieši všetky zásadné otázky spolupráce rodiny a školy, vyjadruje sa k výchovným a vzdelávacím opatreniam vedenia školy,  schvaľuje výdaj finančných prostriedkov z fondu ZRŠ a z príjmov OZ z 2%, jeho využitie a v spolupráci s vedením školy rieši pripomienky a návrhy rodičov. Rozhoduje o zásadných  opatreniach pomoci škole. Schádza sa podľa plánu činnosti, minimálne 4x ročne. Môže sa zvolať aj vtedy, ak  o to požiada vedenie školy, alebo skupina rodičov vo veci, ktorá je neodkladná.

Rozhodnutia výkonného výboru OZŠ sú záväzné pre všetkých členov občianskeho združenia.

Členovia výkonného výboru OZŠ sú volení v súlade s platnými stanovami Občianskeho združenia Škôlkari.