• Lienky na výlete

• Dňa 22.3.2023 sa deti z triedy Lienok zúčastnili exkurzie do Centra mesta. Oboznámili sa s kultúrnymi pamiatkami ako je Nová synagóga, Historická banka, kostoly na Mariánskom námestí a Farských schodoch. Obdivovali fontány na Mariánskom a Hlinkovom námestí.obzerali stavbu Mestského divadla v Žiline. Prechádzali sa po Farských schodoch . Navštívili Sedláčkov park, kde sa pokochali jarnými kvetmi a pošantili su v ňom. Deti si odniesli bohaté zážitky a s radosťou sa o ne podelia so svojimi blízkymi.

• Oznam Mesta Žilina

• Mesto Žilina na základe ustanovenia § 4 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ustanovenia § 5 zákona NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky Materskej školy, Nám. J. Borodáča 6, 010 08 Žilina.

• Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Žilina č.3/2023

• Milí rodičia! Prinášame Vám informácie o zmene výšky mesačného príspevku za pobyt v materskej škole platný od 01.04.2023.Od tohto dátumu budú zákonní zástupcovia uhrádzať mesačný príspevok na prevádzku podľa VZN 3ú 2023 25 eur trvalým príkazom na prijímový účet MŠ  SK35 5600 0000 0003 3037 9033. Trvalý príkaz bude zadaný od apríla 2023. V prípade, že si nezadáte trvalý príkaz, ste povinní ako zákonný zástupca dieťaťa, uhradiť poplatok do 10. dňa v mesiaci, podľa platnej legislatívy.

Bližšie informácie sú v priloženom odkaze.

• Karneval v triede Motýliky

• Dňa 21.2.2023 sme mali v našej triede stretnutie krásnych masiek, ktoré predviedli svoju šikovnosť v tanci a pohybových hrách. Tešili sa aj spoločnému tancu s rodičmi. V závere boli deti odmenené darčekmi

• Karneval v triede Lienky

• Dňa 21.2.2023 prebehol v triede Lienočiek detský karneval, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Detičky sa premenili na korytnačky, snehulienky psíkov, mačičky a ine rozpravkove predviedli sa v celej svojej kráse. Po krátkom programe sme si spoločne všetci zasúťažili a zatancovali. Na záver čakala detičky sladká odmena a malý darček.

• Prerušená prevádzka MŠ

• V čase od 27.2.2023  do  3.3.2023 bude prerušená prevádzka v našej MŠ.

Nástup do MŠ bude dňa 6.3.2023

З 27.02.2023 по 03.03.2023 наш дитячий садок буде закритий.

Запис до дитячого садка буде 6 березня 202

• 2% z daní pre našu MŠ

• ​​​​​

Milí rodičia! Už v minulosti ste nám pomohli, preto môžete tak urobiť aj tento rok,  poukázaním 2 % daní z príjmu. Do 15.2.2023 si vypýtajte ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň od zamestnávateľa. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu dane z príjmov. Podrobnejšie informácie sú na ozname, ktorý nájdete aj na dverách tried motýlikov a lienok. Budeme radi, ak oslovíte aj svojich blízkych.

Údaje o prijímateľovi:

Právna forma: Občianské združenie Škôlkari

Sídlo: Nám. Janka Borodáča 6, 010 08 Žilina

Účet: SK 48 5600 0000 0003 6515 0001

Vopred Vám všetkým ĎAKUJEME.

• Návšteva v MŠ

• Deti opäť navštívila teta knihovníčka,  ktorá im prerozprávala ďalšiu peknú rozprávku,  ktorú oživila pútavým obrázkovým materiálom a  deti si ho  mohli vymaľovať podľa vlastných predstáv.

• Karneval- карнавал

• Dňa 21.02.2023 sa koná KARNEVAL o 16,15 hod. Budeme sa zabávať v maskách a pred karnevalom si spravime krátke rodičovské združenie v čase o 15.45 hod.

21 лютого 2023 року о 16,15  відбудеться КАРНАВАЛ. Ми будемо веселитися в масках і проводити коротке спілкування з батьками перед карнавалом o 15,45.

• Kŕmenie vtáčikov

• Veľmi pekne ďakujeme pánovi Struharňanskému za zhotovenie búdky pre vtáčiky, ktorú sme umiestnili na strom v záhrade areálu materskej školy dňa 25.1.2023.  Počas pobytov vonku budeme vtáčiky prikrmovať vhodnou potravou, ktorú niektoré z detičiek priniesli do školy. V triede sme si zhotovili malé vtáčie búdky , rozprávali sa a upevňovali poznatky o živote vtákov a starostlivosti o ne.

• Deň komplimentov

• Deň  24.1. DEŇ KOMPLIMENTOV. My sme si  v rámci projektu ,,Čo sa patrí a čo nie" plnili aktivity zamerané na podporu rozvíjania sociálno-emocionálnych zručností a prosociálneho správania. Učili sme sa prostredníctvom hier prejaviť úctu, vďaku,vyjadriť pochvalu a kompliment kamarátovi, či dospelým. Deťom sa aktivity páčili. NIektoré sa pri odchode z materskej školy  podelili o zážitky s rodičmi.

• Guľovačka v MŠ

• Naše deti si zašantili v snehu. Mali sme guľovačku, kde ani pani učiteľky nezostali bez snehovej gule na bunde. Všetci sa poriadne zabavili

• Переоцінка доходу

• Ми будемо просити батьків з України роздрукувати ці три документи, виписати їх і принести в управління соціальних справ та сім’ї. Подібно до того, що вони зробили у вересні, з лютого 2023 року ви більше не матимете права на фінансові труднощі. Якщо ви не роздрукуєте ці документи і не принесете їх роздрукованими у вказане місце, з лютого ви зобов’язані щомісяця платити 20 євро за дитячий садок, а також щомісяця платити за харчування.

Просимо вас підписати обидві декларації честі, як словацьку, так і українську.

• Vianoce v našej materskej škole

• I keď nás v našej materskej skole zastihla choroba, stihli sme sa pripraviť na prichádzajúce Vianoce. Aspoň par z nas, zdobilo medovníčky, spievali sme vianočné piesne, tancovali, vyrábali vianočné darceky a v neposlednom rade, našli pod stromčekom darceky.

• Príbeh o Rukavičke v našej MŠ

• Prišla nás navštíviť pani z knižnice. Rozprávala nám pribeh o rukavičke, hrali sme divadielko a tvorili svoje rukavičky. Veľmi sme sa tešili z tohoto zážitku.