• Tekvičkový deň u motýlikov

• 21.10. 2021 motýliky slávili tekvičkový deň plný zábavy. Najskôr si vyzdobili prinesené tekvičky, potom si uvarili zázračnú kašu a nakoniec si zatancovali čarodejnícky tanec

• Projekt Čo sa patrí a čo nie

• V mesiaci október sa deti z triedy motýlikov prostredníctvom projektu ,, Čo sa patrí a čo nie" hrali Hry na pozitívnu klímu v triede" viedli rozhovory o slušnom správaní, priateľstve a kamarátstve. Vytvorili  spoločne Strom priatelstva.

• Lienočky na šarkaniáde

• V piatok 15.10. 2021 si boli lienočky polietať s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi. Pri priaznivom vetríku im poriadne vyvetrali chvosty.

• Motýliky na environmentálnej vychádzke

• 7.10. 2021 sa deti motýlikovej triedy vybrali na environmentálnu vychádzku, na ktorej objavovali stromy a ich plody. Všetko starostlivo zbierali do košíčkov. Deťom sa zbieranie plodov veľmi páčilo. Pri zbieraní listov pozorovali ich farby a tvary.

• Motýliky na dopravnom ihrisku

• Motýliky boli na dopravnom ihrisku, kde sa naučili prechádzať  cez cestu podľa semafóru, dávať prednosť v jazde a bezpečné jazdiť na kolobežkách a odrážadlách . Na ihrisku sa im veľmi páčilo.

• Včielky na dopravnom ihrisku

• Včielky boli na dopravnom ihrisku, niektoré po prvý krát. Veľmi sa tešili z jazdy na kolobežkách, i z pani policajtiek, ktoré im vysvetlili bezpečnosť na ceste i dopravné značenia.

• Mravčeky na dopravnom ihrisku

• Mravčeky si na dopravnom ihrisku pripomenuli pravidla cestnej premávky ako aj dopravne značky. Pani policajtky nás upozorňovali na bezpečnosť aj nie rýchlu a nebezpečnú jazdu.Vyšantili sa na kolobežkách a s radosťou sa vrátili spät do materskej skoly.

• Oznam školskej jedálne

• Vážení rodičia, prosíme Vás o vyplnenie a doručenie "Zápisného lístka na stravovanie" v novom školskom roku 2021/2022. Zápisný lístok nájdete TU.

ÚHRADA ZA STRAVU DIEŤAŤA NA ZAČIATKU ŠK. ROKA

Platba za  SEPTEMBER: 20 dní x 1,60 € = 32 € - uhradiť najneskôr do 8.9.2021. Rodičia predškolákov, ktorí nedovŕšili 6 rokov a majú nárok na štátnu dotáciu na stravu, uhrádzajú zálohovú platbu 30€ najneskôr do 8.9.2021.

Platba za OKTÓBER: 21 dní x 1,60€ = 33,60 € - uhradiť najneskôr do 30.9.2021.

Následne sa bude strava hradiť vždy mesiac vopred najneskôr do 30. dňa predchádzajúceho mesiaca podľa vyčíslenia sumy stravného zo školskej jedálne.

PRI ÚHRADE platby do poznámky zadať priezvisko dieťaťa a triedu.

• Pokyny k nástupu do MŠ

• Nástup detí do MŠ je 2. 9.2021.

Prevádzka MŠ je od 6,30 hod do 16,30 hod. Deti treba priviesť do MŠ tak, aby najneskôr do 8.00 hod boli odovzdané pani učiteľkám na jednotlivých triedach. Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní ( vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá učiteľke na triede "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti". Dieťa s príznakmi musí zostať doma a rodič kontaktuje detského lekára. Deti do 6 rokov majú výnimku z povinnosti nosiť rúško v materskej škole.

Každé dieťa bude mať pridelenú svoju skrinku v šatni s príslušným označením. V skrinke sa budú nachádzať len osobné veci dieťaťa ( je potrebné priniesť detský vešiačik, papučky s bielou podrážkou, náhradné oblečenie, pyžamko - všetko podpísané), nedávajte deťom do skrinky žiadne hračky, jedlo, ani tekutiny - pitný režim je zabezpečený v MŠ v rámci stravovania. Všetky hygienické potreby sú zabezpečené.

V prípade detí, ktoré sú v MŠ prvý raz sa môžu rodičia telefonicky informovať o stave dieťaťa v čase od 12.00 do 12.15 hod., prípadne prvé dni zvoliť iba poldenný pobyt dieťaťa v MŠ.  Pre deti je možné prísť po popoludňajšom odpočinku od 14,30 hod.

Bližšie informácie k prevádzke budú poskytnuté rodičom na triednych stretnutiach v utorok 7.9.2021 o 16,30 hod.

Tlačivo: Oznámenie o výnimke z karantény

• Dopravné ihrisko-prvý termín

• Deticky sa mohli povoziť na dopravnom ihrisku. V sprievode pani policajtiek si utvrdili poznatky o značkách a správaní na ceste. Najväčším riešením problémom bolo po akej strane cesty sa jazdi.

• Lienky a dopraváčik

• 23.6.2021 si malé lienočky vyskúšali jazdiť po detských cestičkách. Dozvedeli sa pri tom aj niečo o dopravných predpisoch.

• Dopraváčik u mravčekov

• Deti si svoje teoretické zručnosti upevňovali na našom dopravnom ihrisku. Poznali dopravne značky, či už zvisle alebo vodorovne. Zoznámili sa s úlohou policajta aj chodca či cyklistu, taktiež vodiča autá. Za splnený deň získali diplom.

• Rozlúčka s predškolákmi

• Rozlúčka s predškolákmi bola jedna veľká párty. Na začiatok deti mali na desiatu obľúbené muffiny. Potom predviedli pred menšími deťmi super predstavenie, kde spievali, tancovali a recitovali. Mali pasovačku, kde dostali šerpu, knihu, omaľovánky, vlastnú básničku a diplom. Na záver bola diskotéka , predtým však ešte dostali mladšie deti darčeky od predškolákov a mladšie dali veľkým tiež. Zaspievali im aj krásne pesničky . Ďakujeme všetkým pani učiteľkám, že po celé 3-4 roky viedli už skoro našich školákov. Pani kuchárkam, že sme vdaka ich úžasným obedom rástli a pani upratovačkám, že sme boli vždy v čistom.