• Starostlivosť o vtáčiky- včeličky🦅🐝

•  Včielky sa starajú tento týždeň o vtáčiky.Naskôr si o vtačikoch  rozprávali, aké sú užitočné a ako im môžeme pomôcť,  urobili si aj práce a potom išli aj naozaj vyskúšať.Teraz už budú chodiť pozorovať či vtačikom bude aj chutiť.

• Vianočné dielničky s prekvapením u mravčekov ❄️🎄

• V štvrtok 12.12.2019 mravčekovia predviedli svoje herecké i spevácke nadanie vo vianočnej besiedke v scénke “Mrázik”. Nezaostávali ani v tvorivých dielničkách, kde ukázali šikovné ručičky. Na záver detičky čakalo prekvapenie pod stromčekom.

• Vianočný koncert od ZUŠ❄️🎄

• V stredu 11.12.2019 si deti našej MŠ vypočuli vianočný koncert od detičiek zo ZUŠ od F. Špániho pod taktovkou p. učiteliek a p. učiteľa. Deticky mali možnosť počuť hru na klavíri, gitare, husliach či saxofóne. Nechýbal ani spev.

• Vianočná besiedka s tvorivými dielňami u včielok 🐝

• V utorok 10.12.2019 včielky  ukázali svoju šikovnosť na vianočnej besiedke, kde zahrali divadielko “O rukavičke”, zaspievali piesne. Neschovali však ani svoje šikovne ručičky a spolu s rodičmi vyrobili krásne vianočné ozdoby.

• Mikuláš v našej materskej škole 🥜🍎🍬

• V štvrtok 05.12.2019 sa triedy v našej materskej škole pripravili na Mikuláša. Zaspievali mu veľa piesni aj zarecitovali básne. Prišiel aj anjelik, s ktorým si zaspievali za doprovodu klavíra a ktorý každého pochválil. Na záver prišiel čert, ktorému deti  sľúbili, že už budú poslušné. Spoločne si potom zatancovali.

• Mravčeky-Predškoláci u prváčikov🥇

• V stredu 04.12.2019 boli predskolaci z mravčekovej triedy u prvacikov v ZŠ sv. Gorazda, kde si vyskúšali ako to v takej škole chodí. Tak zapadli medzi nich, že by nikto neuhádol, že sú to škôlkari.

• V telocvični ZŠ Martinská

• 28.11.2019 boli si motýliky a mravčekovia  zacvičiť v telocvični ZŠ Martinská. Pri cvičení im pomáhala teta trénerka a kamaráti zo ZŠ. Bola to dobrá zábava.

• Predškoláci v knižnici 📗

• Predškoláci z motýlikovej a mravčekovej triedy navštívili knižnicu 27.11.2019 v stredu za účelom spoznania a upevnenia už poznaných vedomostí, ale aj spoznať, koľko informácií ponúkajú knihy.

• Lienky záchranári 🚑

•

Lienky sa počas mesiaca november v projekte “Evička nám ochorela" oboznámili so základnými informáciami súvisiacimi so zdravím, poskytovali prvú pomoc, poznávali nebezpečne predmety a význam zdravej životosprávy, učili sa opatrnosti pri prechode cez cestu a najmä spoznali Evičku a Červený kríž. Tieto témy ich veľmi zaujímali a s radosťou sa do nich zapájali.

• Motýliky záchranármi

• 26.11.2019 sa motýliky stretli so záchranármi, aby si preskúšali svoje vedomosti o poskytovaní prvej pomoci. Poskytnutie prvej pomoci si usilovne vopred natrénovali.

• Mravčekov navštívili záchranári 🚑

• Mravčeky sa zapojili do projektu “Evička nám ochorela”. Naučili sa rôzne informácie o podávaní prvej pomoci, o ošetrovaní poranení, čo robiť ak má poštípe hmyz a mnohé ďalšie. 26.11.2019 v utorok nás aj prišli navštíviť Záchranári z Červeného kríža, kde sme si vyskúšali zachraňovať život.

• Deti čistej zeme- mravčekovia a motýliky

1. V štvrtok 21.11.2019 sa mravčekoviaa motýliky sa učili ako triediť odpad vďaka farebným kontajnerom. Zistili, preco je to dôležité. Vypočuli si aj príbeh o Slimáčikovi Máčikovi.