• Mikuláš u mravčekov

• Na záver Mikuláš s čertom nezabudli ani na mravčekov, kde všetky deti ky poslúchali, aj spievať a tancovat vedeli. Ani čerta sa nebáli, ešte mu prstom pohrozili . Za to, že boli cely rok dobrí, dostali sladkú odmenu.

• Mikuláš u motylikov

• Piatok k predskolakom pridiel Mikuláš aj s čertom, ktorí prišli zistiť , či sú deticky poslušne alebo nie a či vedia spievať. Zistili, že spievať aj tancovat vedia a poslúchajú. Niektorí sľúbili, že posluchat začnú. Dostali sladkú odmenu za uzasne pesničky.

• Mikuláš u lienok

• V piatok zavítal Mikuláš aj u našich najmenších. Mali obrovský strach z čerta, ale napokon to zvládli a boli kamoši. Mikulášovi zaspievali piesne a zarecitovali básne a za to dostali sladké odmeny.

• Tekvičková párty

• Tekvičková párty bola u motýlikov veľko zábavou. Mali tancovačku, vyrábali masky, prišli v strašidelných maskách a hrali rôzne súťaže. Deti boli nadšené.

• Šarkaniáda u motýlikov

• Motýliky sa vlastnoručne vyrobené motýliky vybrali otestovať na sídlisko. Zistili, že sú veľmi šikovní a majú krásnych šarkanov.

• Environmentálna vychádzka včeličiek

• V piatok sa vcielky vybrali na environmentálnu vychádzku hľadať poklad. A čudovali by ste sa. Našli ten najväčší poklad sveta. Ten, ktorý nám dáva príroda . Gastany, listy a mnoho iného. Deti boli nadšene.

• Tekvičková párty u Mravčekov

• V piatok 23.10.2020 si Mravčeky spravili tekvičkovskú párty. Prišli oblečení v strasidelnych kostýmoch, vyrábali strašidelne masky, súťažili, vyrábali sliz a tancovali strašidelný tanec. Za odmenu za všetko čo zvládli, dostali maličkých duchov.

• Mravčeky na environmentálnej vychádzke

• V štvrtok 22.10.2020 sa Mravčeky vybrali na vychádzku vyzbrojení košíkmi. Hľadali sme rôzne prírodníny, čo sa aj podarilo. Našli sme gastany, listy, žaluďe. Rozprávali sme sa aj o stromoch, aké poznáme a vyšantili sa s lístím.

• Mravčeky na šarkaniáde

• V stredu 21.10.2020 sa Mravčeky vybrali preskúšať svojich šarkanov, ktorých si vyrobili už dávnejšie. Dážď však tento týždeň neprisiel a sarkany mohli uzrieť svetlo sveta.

• Včielky na šarkaniáde

• Vcielky mali 21.10.2020 v stredu šarkaniádu. Veľmi si to užili a polietali si s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi po školskom dvore.

• PREVENCIA PROTI COVID-19 pokyny a usmernenia

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov materskej školy.

Ak dieťa v priebehu dňa bude vykazovať niektorý z možných príznakov COVID-19, bude umiestnené do samostatnej izolačnej miestnosti a zákonný zástupca ho bezodkladne vyzdvihne.

Zákonný zástupca po každom prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy v trvaní viac ako 5 dní predkladá písomne Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. V prípade rozšírenia nákazy sa bude postupovať podľa pokynov a nariadení zriaďovateľa a RÚVZ.

• Pokyny k novému školskému roku 2020/2021

• Školský rok 2020/2021 začína v stredu 2. septembra 2020. Prevádzka MŠ je do odvolania na všetkých 4 triedach v čase od 6,30 hod do 16,30 hod.

Deti  sa budú zdržiavať vo svojom triednom kolektíve. Výchovno–vzdelávacia činnosť bude prebiehať s dôrazom na rozvoj sociálnych kompetencií detí, prevažne (podľa podmienok) v exteriéri MŠ.

Žiadame rodičov, aby dieťa vodil do MŠ iba jeden zákonný zástupca a zdržiaval sa v šatni iba na nevyhnutný čas! Rodič je povinný v priestoroch MŠ nosiť rúško, doporučujeme prvý deň z dôvodu vypisovania dotazníkov a vyhlásení mať aj vlastné pero.

Mesačný poplatok za MŠ je podľa VZN 20 €, neplatia ho rodičia detí, ktoré v školskom roku 2021/2022 odchádzajú do ZŠ. Poplatok je nutné uhradiť tak, aby do 10. dňa v mesiaci bol na prijímovom účte MŠ (viď webstránka školy).

Zoznamy detí sú k dispozícii na budove MŠ. Dieťa bude prvý deň v MŠ potrebovať: prezuvky, pyžamko, náhradné oblečenie, detský vešiačik a dve rúška. Veci doporučujeme podpísať. Hračky z domu je  z hygienických dôvodov zakázané nosiť do MŠ.

Plenárne rodičovské združenie sa z hygienicko – epidemiologických dôvodov konať nebude. Náhradný termín bude rodičom včas oznámený.

Prípadné otázky môžete konzultovať s pani riaditeľkou MŠ denne od 11,00 hod do 12,00 hod osobne, telefonicky alebo mailom.

• Pokyny k stravovaniu

• V stredu 2.9.2020 sa bude variť pre deti, ktoré budú prítomné v MŠ.

Prosíme rodičov, aby deti priviedli do MŠ najneskôr do 8,00 hod, prípadný neskorší príchod nahlásili vopred.

Od štvrtku sa už  bude variť pre všetky deti, preto ak dieťa do MŠ nepríde, je nutné ho zo stravy odhlásiť deň vopred do 13,00 hod. Prihlasovanie, odhlasovanie zo stravy doporučujeme robiť prostredníctvom mailu, zverejneného na webstránke školy.

• Rozlúčka s predškolákmi 🧰

• Dnes v piatok 26.06.2020 sa lienky, vcielky ale aj časť triedy mravčekov a motylikov lúčili s budúcimi školákmi, zaspievali sme si, zarecitovali a na záver odovzdali darčeky. Deti boli šťastne ale niektoré aj dojate.

• Motýlia záhrada 🦋

• Po veľmi dlhej dobe sme sa spoločne zišli , aby sme vypustili motýliky, o ktoré sme sa starali cely jún. Od vajíčka, cez húseničku, zakuklenie až po motyla, ktorého sme kŕmili ovocím a cukrovou vodou. Deti sa veľmi tešili.