• Motýliky a deň ZEME

• Motýliky si pripomenuli DEŇ ZEME formou  týždenných aktivít. Riešili kvíz,  zbierali odpadky po sídlisku, nakreslili si zemeguĺu, na školskom dvore separovali odpadky, určovali prírodniny, polievali stromy,  rozlišovali a kreslili rastlinky.

• Včielky a deň Zeme

• Včielky ako hmyz sú užitočné a pracovité. Naše deti sú veľmi šikovné.  Celý rok pozorujú a  spoznávajú prírodu, učia sa ju chrániť a zbierať odpad. Zhotovili si výstavku, kde použili prvky živej a neživej prírody,  zasadili semienka aj cibuľky, ktoré budú pozorovať.

• Mravčeky a šibačka

• Ani Mravčeky nezabudli na tradície a vyšibali dievčatá, za ktoré chlapci dostali vajíčka. Na dvore sme hľadali zajačikovi vajíčka.

• Motýliky a šibačka

• Velkonočné dopoludnie. Deti sa oboznámili s tradíciami VN. Chlapci si prinoesli korbáče, ktorými symbolicky vyšibali dievčatká. V priestoroch školského dvora absolvovali športové súťaže ,kde získavali vajíčka ako odmenu. Hladali vajíčka v tráve a hrali sa pohybové hry na zajačika.

• Návšteva predškolákov v ZŠ Martinská

• Predškoláci v ZŠ Martinskej sa vyborne zabavili až v troch telocvičniach. Boli sme sa pozriet aj na bazén. Nezabudli sme však ani na tohtoročných prvákov a pani ucitelka v tejto triede nám ukázala hodinu anglitčiny.

• Informácie k zápisu detí do MŠ

• Riaditeľka materskej školy so súhlasom zriaďovateľa Mesto Žilina  oznamuje rodičom detí, že na školský rok 2022/23 nebude na našej materskej škole realizovaný zápis detí z dôvodu rekonštrukcie budovy MŠ. Informácie k danej skutočnosti podáva riaditeľka MŠ rodičom v čase od 11:00 do 12:00 utorky a štvrtky.

Ďakujeme za pochopenie.

• Lienky v Mini ZOO

• Dňa 5. 4. 2022 sa lienočky v daždivom počasí vybrali za zvieratkami do MIni ZOO na sídlisku. V batôžkoch mali pre ne rôzne dobrotky. Teta im o zvieratkách porozprávala a pomohla im sa s nimi skamarátiť. jedno plyšové zvieratko si priniesli so sebou aj do MŠ.

• O rukavičke

• Deti motýliky navštívila teta knihovníčka z Mestskej kniznice Vlčince. Porozprávala deťom rozprávku o Rukavičke a zapojila ich do zaraďovania obrázkov podľa postupnosti.

• Včielky v Mini ZOO

• V utorok 5.4.2022 pršalo, ale deti, včielky to neodradilo a s dáždnikom sa vybrali do MINI ZOO. Nezabudli zobrať krmivo a dobroty pre zvieratá, aby videli, ako im chutí . Pozorovali myšky, dikobraza, korytnačky aj hady. Najviac sa im páčila opička a papagáj. Ako darček dostali plyšovú korytnačku. Bol to pekný výlet

• Zápis detí do materskej školy na šk. rok 2022/2023

• Riaditeľka materskej školy po dohode so zriaďovateľom Mesto Žilina v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z.z. o MŠ v znení neskorších predpisov oznamuje, že  zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční od 11.5. – 13.5. 2022 v Materskej škole, Nám. Janka Borodáča 6. Podmienky prijímania detí a tlačivo- žiadosť budú zverejnené najneskôr do 14.04.2022. V prípade zmien v súvislosti so zápisom na šk. rok 2022/2023 sledujte našu stránku. Konzultácie u pani riaditeľky každý deň v čase od 11:00-12:00.