• Letná prevádzka 2022

• Letná prevádzka bude prebiehať od 01.07.2022 do 22.07.2022 na MŠ Borodáča 7 pre záväzne prihlásené deti.

Platby zverejníme dodatočne.

• Včielky a cesta mlieka

• Včeličky sú šikovné deti. Zvládli kvíz o mlieku a najviac ich potešila jogurtová ochutnávka.  Pri kúsku čokolády sa im rozžiarili očká lebo sa tiež vyrába z mliečka

• Lienky a projekt cesta mlieka

• Do triedy Lienok tento týždeň zavítala kravička Milka, ktorá deti zoznámila so zvieratkami, vďaka ktorým máme mlieko a z neho rôzne mliečne výrobky. Deťom dala 2 úlohy - kvíz a dve veľké maľovanky. Po splnení úloh mali všetci možnosť vyskúšať mliečne výrobky, ktoré im veľmi chutili.

• Motýliky a projekt Cesta mlieka

• Deti z triedy Motýlikov sa pri príležitosti Dňa mlieka oboznamovali s domácimi zvieratlami, ktoré nám dávajú mlieko. Rozprávali sa o význame mlieka pre zdravie človeka. Oboznamovali sa s jednotlivými výrobkami z mlieka.Ochutnávali jogurty, pudingy a syrové nite. Všetkým deťom chutilo.

• Mravčeky a projekt Cesta mlieka

• Mravčeky plnili úlohy z projektu Cesta mlieka. Riešili kvíz,  ochutnávali mliečne výrobky a pozerali prezentáciu o výrobe mliečnych výrobkov a živote kravičky

• Motýliky v knižnici

• Motýliky boli na návšteve v Mestskej knižnici na Vlčincoch , kde im teta knihovníčka rozprávala o separovaní odpadkov, o ochrane životného prostredia a potrebe zbierania odpadkov v lesoch, na lúkach aj pri vode.

• Mravčeky v knižnici

• Mravčeky znova navštívili knižnicu a dozvedeli sa čo to o Filipových dobrodružstvách, kde si aj vyskúšali separovanie odpadu. Videli sme kalifornské dažďovky, kde ich bolo 250 a sme ich aj kŕmili.

• Lienky v knižnici

• Lienky boli dnes v Mestskej knižnici. Čakala ich tam teta knihovníka, ktorá im povedala rozprávku o Chorom medvedikovi. Deti to veľmi zaujalo a pekne odpovedali aj na otázky o chorobe. V knižnici sa im veľmi páčilo

• Pracovná ponuka

• Hľádame na MŠ, Nám. Janka Borodáča 6 v Žiline učiteľku pre predprimárne vzdelávanie na zástup počas PN.
            Kvalifikačné predpoklady pedagogického zamestnanca sú úplné stredoškolské, pripadne vysokoškolské pedagogické vzdelanie v zmysle zákona č.138/2019 Zz. Prax v odbore vítaná. Platového podmienky v zmysle platnej legislatívy. Kontakt:  +421 41/525 34 96 A mail: msborodacaza@msborodacaza.sk

• Sokoliari v našej MŠ

• V piatok nás prišli navštíviť sokoliari. Dozvedeli sme sa však nielen veľa o vtákoch, ale aj veľa o lese a zvieratkách v ňom. Každého vtáčika i prinesenú srsť sme si mohli vyskúšať. Videli sme ich aj lietať.

• Motýliky a Mravčeky v minizoo

• V stredu sme navštívili mini ZOO, kde nás mila pani sprievodkyňa naučila mnoho o zvieratkách. Mali sme možnosti ich aj kŕmiť a niektoré pohladkať. Videli sme aj zvlieknutu kožu hadu, či lamie mláďa v detskom veku.

• Hvezdáreň- Mravčeky a Motýliky

• V utorok, keďže nám prialo počasie, sme sa vybrali do hvezdárne v Žiline. Ujovia aj tety si pripravili krásny program. Videli sme ďalekohľad, slnko cez bezpečné sklíčko, a rôzne prístroje, ktoré zahrejú vodu vďaka slnku. Zahrali sme sa aj na kozmonautov. V závere sme videli ako dokáže slnko pomocou skla zapáliť papier.

• Superstar a Let’s dance

• Deti mali vo štvrtok súťaž. Kde mladší previedli svoje schopnosti v speve. Nenechali sa zahanbiť lienky, ani vcielky. Starší zase ukázali ako sú na tom v tanci. Mravčeky i motýliky zvladli až tri tance. Na záver sme si spravili diskotéku aj s vyhodnotením.

• Mravčeky a deň Zeme

• Tak ako iné triedy aj trieda Mravčekov sa aktivne podielala na akcii Dňa zeme. V ranných hodinách......V čase Pobytu vonku deti z triedy Mravčekov plnili úlohy a aktivity na školskom dvore. Rozprávali sa o stromoch,o ich význame pre život,starostlivosti o ne. Rozoznávali jednotlivé druhy. Polievali strom. V druhej aktivite viedli rozhovor o dôležitosti separovania odpadu a zároveň separovali umelovytvorený odpad do vytvorených farebných kontajnerov. V tretej aktivite rozlišovali predmety neživej prírody a prvky živej prírody. V poslednej aktivite spoznávali a utvrdzovali poznatky o kvetoch a kreslili farebnú lúku na asfalt kriedami.