• Dodatočný zápis do materskej školy

• Dodatočný zápis detí do materskej školy, Nám. Janka Borodáča 6 v Žiline /elokované pracovisko ZŠ Hollého  - od 1. 9. 2022/

na školský rok 2022/2023

bude prebiehať

od 29. júna 2022 do 1. júla 2022.

Tento zápis je pre rodičov, ktorých dieťatko nebolo prijaté na žiadnu MŠ v Žiline

Bude realizovaný v budove MŠ, Nám. Janka Borodáča 6 čase od 10, 00 hod do 14,30 hod.

Od 1. septembra 2022  bude predprimárne vzdelávanie realizované na elokovanom pracovisku ZŠ Hollého. V školskom roku  2023-24  automaticky prechádzajú deti na zrekonštruovanú MŠ, Nám. Janka Borodáča 6 v Žiline.

V uvedenom termíne si môže zákonný zástupca podať žiadosť osobne, prípadne poštou na tlačive, ktoré si môžete stiahnuť.

Uprednostňujeme osobné podanie žiadosti a prítomnosť dieťaťa na zápise.

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný materskej škole doručiť písomnú žiadosť podpísanú oboma rodičmi spolu s  potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od pediatra, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa. V prípade, že ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a k potvrdeniu o zdravotnom stave dieťaťa priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Kritéria prijatia:

Prednostne sa budú prijímať

- deti, ktoré nastupujú na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania alebo ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,

-  deti, ktoré dovŕšili 3 roky do 31.8.2022.

V prípade zvýšeného záujmu o MŠ budú uprednostnené:

-   deti, ktorých súrodenec už navštevuje tunajšiu MŠ

-   deti s trvalým pobytom na území mesta Žilina

Poznámka: podaná žiadosť bude registrovana len s originálným potvrdením lekára o zdravotnom stave dieťaťa.

V prípade otázok  sa informujte na tel .č 041/5253496, alebo 0904 304 490.

• Návšteva psovodov v našej MŠ

• Dnes mali deti v škôlke veľkú návštevu. Psovodi a ich spoločníci nám predviedli svoju šikovnosť v hľadaní detí,  skákaní cez živé prekážky a poslušnosť pri poveloch. V závere  si deti mohli psov pohladiť a odmeniť ich maškrtami pre psov.

• Rozlúčka s predškolákmi 2022

• V štvrtok 16.6.2022 sme mali rozlúčku s predškolákmi. Veľmi sme sa zabavili, zaspievali, zatancovali. Mali diskotéku, hostinu a buchli aj konfety. Dostali sme darčeky a bude nám určite všetkým smutno za kamarátmi.

• Divadlo-Zakliata princezná

• Šaško prišiel do našej MŠ, aby mu detičky pomohli odčarovať princeznú, premenenu na čarodejnicu. Deti mu pomáhali, čarovanie aj spievali a nakoniec princeznej pomohli svojim smiechom

• Futbalový zápas

• V stredu sme mali futbalový zápas. Veľkáči mali aj niektoré futbalové pravidlá. Maláči sa zase hrali aj na fanúšikov a roztlieskavačky. Pri odmeňovaní hrala hymna SR, kde deti dostali medaile i diplomy.

• MDD v našej MŠ

• 1.6. Na MDD nás pocítili návštevou zvieratká ako napríklad psík, ponúk, ovečka, kozička ale aj zajačik. Rozprávali sme sa o nich a videli sme aj akrobatické kúsky ponika i psíka.

• Platby za letnú prevádzku 2022

• Za letnú prevádzku v čase od 01.07.2022-22.07.2022 v MŠ Borodáča 7 od 06:30 do 16:30. Platba za 1 deň dochádzky dieťaťa do MŠ bude 1 euro na základe Vášho záväzného prihlásenia, podľa počtu dní.  Platbu je potrebné uhradiť do 10.07.2022.

S poznámkou do platby: letná prevádzka a meno dieťaťa.

Stravné sa bude uhrádzať na základe vystaveného lístka vedúcou ŠJ.

Prípadné ďalšie informácie poskytnú triedne učiteľky.

Príklad: Mám dieťa príhlasené od 01.07.2022 22.07.2022 (nerátame 05.07.2022)

15 dní x 1€= 15€

• Hasiči v našej materskej škole

• V utorok nás navštívili hasiči. Spravili záchrannú akciu, aby zachránili našu pani učiteľku Moniku. Pani učiteľka Sonička komunikovala s veliteľom ohľadom situácie ako sa “požiar” stal a kto nam chyba. Videli hasičské auto a sanitku, skúšali si striekať vodu z hadice. Deťom sa veľmi páčilo.